stareforum.REDMOTORZ.EU Strona Główna stareforum.REDMOTORZ.EU

FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów

Poprzedni temat «» Następny temat
no i kupiłem k 750
Autor Wiadomość
olson37 

Wysłany: 1 Sierpień 2018   no i kupiłem k 750

Kupiłem K 750 na odległość bez oglądania.Motocykl po remoncie ale mam za swoje przez lenistwo,ale po przeczytaniu kilkunastu tematów tutaj i na zaprzyjaźnionym forum liczyłem się z tym więc płakać nie będę. Z zewnątrz nie mam uwag co do malowania , montażu , nie zauważyłem druciarstwa, jak dla mnie bomba. Ale na moje niedoświadczone ucho w prawym cylindrze coś stuka.Nie będę zadawał pytania co bo może być parę przyczyn.( luz na zaworach wykluczam bo sprawdziłem jest 0,1 . A może to normalne w końcu to nie japonia co sądzicie , jeździć czy rozbierać?
Regeneracja wału była w dormarze, ruskie tłoki , trochę słabe pasowanie z tego co tu wyczytałem bo 0,07. Przebieg po remoncie 970 km. Moto dobrze odpala i jeździ (sprawdzone co prawda na 20 km) ale uwag nie mam.

filmik z pracy silnika

olson37 

Wysłany: 23 Sierpień 2018   

Chyba zwykła panika mnie ogarnęła. Kaska juz przejechała 500 km i odpukać nic się nie dzieje, a po rozgrzaniu silnika stuki ustają. Zastanawiam sie tylko dlaczego tak siorbie olej , mam nadzieję że pasowanie jest jednak luźniejsze niż 0,07 . Jak myślicie czy na ruskim tłoku i pasowaniu 0,07 może brać olej tak 300ml na 100 km?

nagar 
lokalny watażka

Wysłany: 23 Sierpień 2018   

Siwy dym jest w trakcie jazdy ?
Z odmy kapie ?

jantos 

Wysłany: 24 Sierpień 2018   

Witam u mnie jak brał olej i z odmy dymil -remont jestem w trakcie kupilem niby zrobionego w dobrym stanie (urala)ale oczywiscie u Ciebie nie musi być tak samo dolne biorą więcej oleju

POLER 
Majster

W instrukcji serwisowej wydanej przez MON w 1966 dla motocykla k-750 , jest napisane że norma zużycia oleju na 100 km wynosi 0,25l ;) .

olson37 

mi właśnie bierze chyba troszkę więcej niż 0,25l , jak bym nie czytał serwisówki to bym sie po pierwszej jeździe przeraził :cool:

Michal_
Starszy Mechanik

a na świecach co widać?

olson37 

piaskowe nie są, ciemny braz lekko okopcony, iglice na przedostatnim ząbku od góry. A właśnie dziękuję za pytanie bo zapomniałem. Jaki wpływ na kolor świecy bedzie miało nieumiejętne posługiwanie się przyspieszaczem, tzn zły dobór przyspieszenia do gazu, bo tej sztuki jeszcze nie opanowałem, pewne różnice zauważyłem, wiem mniej więcej w jakim położeniu najlepiej jedzie ale daleko mi jeszcze do automatyzmu.

Odpowiedz do tematu