stareforum.REDMOTORZ.EU Strona Główna stareforum.REDMOTORZ.EU


FAQFAQ  SzukajSzukaj  UżytkownicyUżytkownicy   KalendarzKalendarz  photoshopPhotoshop
RejestracjaRejestracja  ZalogujZaloguj    MapaMapa Forumowiczów
Untitled document

stareforum.REDMOTORZ.EU Strona Główna
stareforum.REDMOTORZ.EU - Warunki Rejestracji

REGULAMIN

WSTĘP 

1. Forum i portal redmotorz.eu jest inicjatywą prywatną o charakterze hobbystycznym i społecznościowym. Nie prowadzi działalności komercyjnej, a rejestracja i korzystanie z forum jest całkowicie bezpłatne. 
2. Nadzór nad poszczególnymi działami forum prowadzą moderatorzy. Lista moderatorów jest umieszczona w dolnej części panelu forum. Zapis "Redakcja" oznacza, że prawa do moderacji danego działu posiadają wszyscy aktualnie członkowie grupy "Redakcja" 
3. Forum redmotorz.eu dopuszcza do swoich zasobów każdego użytkownika, który zapozna się z niniejszym Regulaminem i zaakceptuje go. Każdy wpis opublikowany przez użytkownika staje się częścią zasobów i nie powinien być usuwany przez użytkownika, również po usunięciu jego konta. Jedyną osobą, która powinna usuwać konta lub wpisy, jest administrator lub moderator. Treści publikowane na portalu oraz forum stanowią nierozerwalną część a niniejszy regulamin dotyczy obu przedsięwzięć. 
Redakcja zastrzega sobie prawo do wyłączenia możliwości edycji postów wszystkim użytkownikom, lub tylko tym, którzy edytując swój post manipulują tematem wypowiedzi lub całego wątku. 
4. Fakt rejestracji na forum w żadnym wypadku nie jest równoznaczny z prawem do wykorzystywania nazwy i logo REDMOTORZ w jakiejkolwiek działalności własnej, nieuzgodnionej z Redakcją. Dotyczy to wszelkiej maści publikacji, produkcji filmowej, wyrabiania i dystrybucji gadgetów reklamowych i jakichkolwiek innych form wykorzystania nazwy lub znaku. Absolutnie zakazane jest wykorzystywanie nazwy lub znaku Redmotorz w tym forum.redmotorz.eu oraz redmotorz.eu w JAKIEJKOLWIEK działalności komercyjnej, nieuzgodnionej z aktualnym składem Redakcji. 

NOWI UŻYTKOWNICY 

5. Zaraz po rejestracji prosimy żebyś się nam przedstawił - w TYM TEMACIE
Dopiero wtedy uzyskasz prawo do przeglądania pozostałych działów. Prawo przyzna ci jeden z Administratorów, po przeczytaniu Twojego powitania. Jeżeli nie zostanie zauważone - napisz PW do administratora lub jednego z moderatorów, błąd zostanie naprawiony. 

Po nadaniu praw możesz pisać we wszystkich działach - oprócz specjalistycznych (TECHNIKA oraz WYPOSAŻENIE I JAZDA W TERENIE). Prawo do pisania zyskasz po napisaniu minimum 10 wiadomości w innych działach, a ich zawartość musi być zgodna z regulaminem Forum. Próba wpisania 10 bezwartościowych wypowiedzi, może spowodować interwencję administracji forum - do możliwości zablokowania lub usunięcia konta włącznie. 

Wymóg napisania 10 wiadomości może zostać pomięty po rekomendacji (poręczeniu) ze strony innych użytkowników forum oraz za zgodą Redakcji. 

PRAWA UŻYTKOWNIKÓW FORUM 

6. Każdy użytkownik forum ma prawo do: 
a) umieszczania merytorycznych wpisów oraz zdjęć w poszczególnych działach forum; 
b) zgłaszania chęci publikacji swoich materiałów na stronie Redmotorz.pl , po uprzedniej adiustacji materiału przez Redakcję 
c) korzystania z możliwości wysyłania i odbierania prywatnych wiadomości; 
d) korzystania z forów wydzielonych, z uwzględnieniem wszystkich zasad regulaminu niniejszego forum oraz z uwzględnieniem regulaminów forów wydzielonych; 
e) zwracania uwagi na każdy problem z funkcjonowaniem forum, wysyłając PW do moderatorów lub administratorów. Jednocześnie nie wyklucza to zgłaszania problemów na forum ogólnym, o ile będą spełniały wymogi niniejszego regulaminu 
f) składania prośby o usunięcie wpisu, który utracił ważność lub aktualność lub jest niezgodny z regulaminem forum (o ile nie ma możliwości ich edycji) 
g) bezpłatnej i skutecznej pomocy w obsłudze forum ze strony moderatorów lub administracji. Dotyczy to zwłaszcza spraw nieuregulowanych niniejszym regulaminem. 

OBOWIĄZKI UŻYTKOWNIKÓW FORUM 

7. Każdy użytkownik forum powinien: 
a) obowiązkowo korzystać z forumowego mechanizmu szukania wiadomości - tzw. "wyszukiwarka", przez założeniem nowego tematu. 
b) umieszczać wpisy tylko we właściwych działach forum. Źle umieszczone wpisy są przenoszone do odpowiednich działów przez moderatorów, ale mogą być też całkowicie usunięte, jako wyraz braku szacunku dla innych użytkowników i pracy moderatorów; 
c) stosować się do zasad netykiety oraz kultury wypowiedzi publicznej. Kategorycznie zabrania się używania słów niecenzuralnych lub powszechnie uznawanych za obraźliwe. Za ich używanie może zostać przyznawane ostrzeżenie. Należy również pamiętać o tym, że nawet wykropkowane przekleństwo, zapisanie przekleństwa w formie, która fonetycznie brzmi jak przekleństwo, oraz za jakąkolwiek próbę ominięcia w/w zakazu stanowi naruszenie regulaminu. 
Humor rzecz względna, więc ten dział będzie traktowany bardziej pobłażliwie, ale prosimy o jakieś poszanowanie norm społecznych i prawnych. 
Niestosowne jest również obrażanie innych użytkowników, wytykanie niewiedzy w sposób obraźliwy lub inne zachowania naruszające dobra osobiste użytkowników. Za atak personalny będą przyznawane ostrzeżenia; 
d) akceptować postanowienia moderatorów w sprawach uchybień regulaminowych i innych związanych z działaniem forum i nie prowadzić z nim polemiki. Wyłączny sposób zgłaszania zastrzeżeń, co do pracy poszczególnych moderatorów winne być zgłaszane w kolejności: przez PW do moderatora lub PW do administratora, który przekaże sprawę Redakcji. 
e) przestrzegać wszelkich praw do publikacji zdjęć i innych materiałów, w tym autorskich, oraz związanych z ochroną danych osobowych. 

REKLAMA I KOMERCJA 

8. Zabrania się umieszczania reklam, wpisów komercyjnych, linków do portali komercyjnych, ogłoszeń w jakimkolwiek dziale forum i stopce użytkownika oraz linków do konkursów sponsorowanych z wymienionym sponsorem/sponsorami. Forum redmotorz.eu nie zezwala na rejestrację konta z loginem będącym nazwą firmy, konkretną usługą lub adresem komercyjnej strony internetowej. 
Rozsyłanie wiadomości reklamowych i ofert do grupy i/lub pojedynczych użytkowników jest zabronione (SPAM). 
Za powyższe działania grozi otrzymanie poważnego ostrzeżenia a nawet całkowite usunięcie z forum. 
Forum redmotorz.eu dopuszcza umieszczenie reklam, wpisów komercyjnych, ogłoszeń, na specjalnych warunkach po wcześniejszym uzgodnieniu z Redakcją forum. 

POSTY/PODPIS/STOPKA/AVATAR 

9. Zabrania się umieszczania w postach i podpisie (stopce) odnośników/linków o sprzedaży do portali aukcyjnych oraz ofert zamieszczonych na forumowej Giełdzie. Administracja i moderatorzy mają prawo do usunięcia takich informacji ze stopki, ogłoszeń z działu Giełda i wręczenia stosownego ostrzeżenia. 
10. Dopuszcza się umieszczenie odnośników do prywatnych stron hobbystycznych, domowych i autorskich, z wyłączeniem forów i portali komercyjnych. 
11. Zabrania się korzystania z avatara i podpisu stojącego w sprzeczności z polskim prawem lub naruszającego netykietę, lub naruszającego dobre obyczaje a także niezgodnego z Regulamin Forum: 
a) zabrania się umieszczania w podpisie wszelkich komentarzy do działań administracji oraz użytkowników forum; 
b) zabrania się umieszczania w podpisie i awatarze wszelkich odniesień do polityki, podżegania do działań naruszających prawo i sprzecznych z porządkiem publicznym. 
12. Administracja i moderatorzy mają prawo w każdej chwili prosić o usunięcie przez użytkownika avatar gorszący innych lub sami go usunąć po wcześniejszym powiadomieniu o tym użytkownika. 
13. redmotorz.eu to forum towarzysko-motocyklowe i dlatego nie życzymy sobie tutaj dyskusji na tematy polityczne i religijne czy prowadzenia agitacji wyborczych. Wszelkie takie wypowiedzi będą usuwane bez uprzedzenia a recydywa będzie surowo karana - do wykluczenia z Forum włącznie. 

NICKI FORUMOWE/KONTA/LOKALIZACJA 

14. Zabrania się używania nicka forumowego ośmieszającego, wulgarnego lub zawierającego nazwę komercyjnej firmy. 
15. Zarejestrowanie nowego konta lub kolejnego konta użytkownika, któremu zablokowano dostęp do forum lub giełdy, spowoduje blokadę adresu IP, z którego dokonano rejestracji. 
16. Zachęcamy do umieszczania prawdziwej informacji o miejscu zamieszkania. Jeśli nie jest to możliwe, należy unikać używania nazw sprzecznych z polską pisownią, sprzecznych z polskim prawem i dobrymi zwyczajami. 

ZDJĘCIA 

17. Zdjęcia prezentowane na forum muszą spełniać następujące warunki: 
a) być zgodne z tematyką odpowiednich działów lub tematów, 
b) muszą być umieszczane jako miniaturki, podlinkowane z jednego z bezpłatnych serwerów służących do przechowywania fotografii. Preferowany jest imageshack.us - instrukcja obsługi znajduje się TUTAJ
18. Publikując zdjęcia (zarówno reporterskie jak i dokumentacyjne) warto je układać w wiadomości - tak, aby np. wiadomość nie zajmowała 3 ekranów ze względu na np. 20 zdjęć jedno pod drugim - dbałość o szczegóły tego typu to okazanie szacunku dla czytelnika. 

NOWY TEMAT, OPIS, SKŁADNIA, ORTOGRAFIA 

19. Zakładając nowy wątek nadaj mu tytuł, który dobrze określi jego treść. Jeśli masz pytanie dotyczące np. konkretnego elementu mechaniki czy wyposażenia to podaj jego nazwę i zaznacz, na czym problem polega. Nie jest mile widziane pisanie postów pod tytułem: "Pomocy", "Nie działa", "Zepsuło się". 
20. Należy przestrzegać tematyki poszczególnych działów forum. Pisanie w nieodpowiednich miejscach jest okazaniem braku szacunku dla innych użytkowników forum, a także powoduje dodatkową pracą dla moderatorów, którzy będą zmuszeni przenosić wątki w należne im miejsce. 
21. Każdy piszący na forum powinien dokładnie sprawdzić pisownię swego posta pod kątem ortografii i gramatyki przed jego opublikowaniem - to kolejny przejaw zaangażowania i kultury osobistej wobec innych użytkowników forum. 

GIEŁDA FORUM 

22. Giełda służy publikacji anonsów dotyczących obrotu sprzętem należącym do użytkownika forum. Jeżeli tak nie jest, należy to jasno określić a najlepiej podać kontakt do właściciela. 
Administracja forum nie ponosi odpowiedzialności za transakcje przeprowadzane na Giełdzie i nie jest również stroną w sporach między użytkownikami. Wszelkie nieprawidłowości powinny być zgłaszane odpowiednim służbom (moderatorzy, administratorzy). 
22a. Każde ogłoszenie MUSI zawierać cenę oferowanych produktów. Tego oczekują użytkownicy forum - sprzedawca ma obowiązek dostosować się do woli potencjalnych klientów. 
22b. Sprzedawcy komercyjni, posiadający stałą ofertę podzespołów mogą uzyskać dla swojego ogłoszenia status "przyklejone" - czyli widoczne zawsze na pierwszej stronie, w pierwszej kolejności. 
-Warunkiem jest podanie ceny WSZYSTKICH oferowanych przedmiotów. 
-Warunkiem jest SPRAWNE ODPOWIADANIE NA MAILE I ZAPYTANIA OD KUPUJĄCYCH. Sprawne to w dobie Internetu maksymalnie 2 dni robocze, chyba że w ogłoszeniu pojawi się informacja o planowanym opóźnieniu (urlop, wyjazd, itp). •-Jeżeli ogłoszenie nie zawiera listy przedmiotów a jedynie kieruje do katalogu na innym serwerze - katalog MUSI zawierać cenę oferowanych przedmiotów. 
-Miłym gestem dla forumowiczów będzie określenie rabatu stałego, pozyskiwanego na hasło "REDMOTORZ". Na przykład dostawa gratis powyżej 100 zł. 
-Redakcja zastrzega sobie prawo do usunięcia ogłoszenia, o ile nie spełni powyższych warunków. 

Punkt 22b to aktualna lista warunków za pierwszeństwo na liście ogłoszeń (w stosunku do ogłoszeń standardowych). Jeżeli tego nie potrzebujesz, wystarczy, że będziesz stosował się do regulaminu, punkt 22 oraz 22c. 
22c.Ogłoszenie jest ważne 2 miesiące. W tym czasie może zostać raz "podbite" przez sprzedawcę. Wyjątkiem jest bezterminowe ogłoszenie stałe. 

POSTANOWIENIA KOŃCOWE 

23. Właściciel domeny, administratorzy i moderatorzy nie biorą odpowiedzialności za jakiekolwiek wpisy użytkowników niezgodne z polskim prawem i etykietą, w tym transakcje w dziale Giełda. Wpisy naruszające przepisy prawa, mogą być kierowane do właściwych służb, w tym organów ścigania. 
24. Użytkownicy niestosujący się do zasad prawa, notorycznie lub incydentalnie naruszający Regulamin, będą trwale usuwani z listy forumowiczów. 
25. Zamieszczone dobrowolnie i opublikowane wpisy użytkowników stają się częścią treści forum i portalu, podlegając jednocześnie wszelkim prawom autorskim do publikacji. Usunięcie wpisu przez użytkownika, nie zmienia statusu prawnego usuniętej wypowiedzi. Nadal jest częścią forum i portalu i może być przechowywana w kopiach bezpieczeństwa, oraz wykorzystywana na takich samych zasadach jak wypowiedzi nieusuwane. 
26. Administrator forum nie ma obowiązku odpowiadania na wysłaną do niego prywatną wiadomość oraz nie ciąży na nim obowiązek poinformowania użytkownika o swoich działaniach w jego sprawie. Co nie zmienia faktu że każdy uczestnik Redakcji lub Administracji forum dołoży wszelkich starań, aby pomóc użytkownikom w ich problemach. 
27. Jedyną formą kontaktu w sprawach spornych między użytkownikiem a administracją jest informacja wysłana za pomocą panelu "prywatnych wiadomości". Każda inna droga zostanie potraktowana jako nieskuteczna i może zostać zignorowana. 
28. Rejestracja konta jest dowodem na zaakceptowanie ww. zasad. 
29. Skrypt tego forum wykorzystuje cookies do przechowywania informacji na twoim komputerze. Te cookies nie zawierają żadnych informacji, które podałeś i służą jedynie ułatwieniu korzystania z forum. Adres email jest wykorzystywany jedynie dla potwierdzenia podanych informacji oraz hasła (i dla przesłania nowego hasła, gdybyś zapomniał stare). 
30. Niniejszy Regulamin jest materią rozwojową i może ulegać zmianom w trakcie działania forum. Nie zwalnia to użytkownika od jego przestrzegania. 
31. Nazwy zastrzeżone użyte na tym forum mają jedynie charakter informacyjny.

Redakcja REDMOTORZ


Powered by phpBB modified by Przemo © 2003 phpBB Group
Untitled document